SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål med hänklar 15186219
nr 1518 6219
Skål med hänklar
silver, sent 1800-tal, importstämplar, rokokostil. Längd: 33 cm, vikt: 320
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 januari 2023
kl 20:12:27
1.200 kr
1.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver